Furcsán jött össze Szoboszlai első gólpassza a BL-ben

2019. november 28., csütörtök 09:11

A Genk elleni Bajnokok Ligája csoportmeccs 43. percében szabadrúgáshoz jutott a Salzburg, a kaputól 20-25 méterre lerakott labda mögé Szoboszlai Dominik állt oda. Lövése elakadt a sorfalban, a lepattanót kapásból kapura tűzte a magyar  válogatott középpályás. A középre szálló nem túl erős lövést érthetetlen módon nem fogta a belgák kapusa, hanem maga elé bokszolta, pont az érkező salzburgi Patson Daka elé. Ezzel szerezte meg a vezetést a Salzbug, a meccs vége 4-1 lett.

Mindez azért érdekes, mert a hivatalos statisztikában gólpasszként szerepel Szoboszlai lövése. Ez volt a magyar játékos első gólpassza a BL-ben.

Gólja már van, azt is a Genk ellen jegyzi, a szeptemberi meccsen 6-2-re nyertek Szoboszlaiék. A Salzburg 7 ponttal harmadik a csoportjában, a Napoli két ponttal előzi őket. A továbbjutáshoz az utolsó fordulóban le kell győzniük a címvédő Liverpoolt.