A Clásico előtt szakadt meg a Barca győzelmi sorozata

2019. december 14., szombat 18:54 | aznap frissítve

Megszakadt a Barcelona hat tétmeccs óta tartó győzelmi sorozata, miután a klub csak döntetlent játszott a Real Sociedad otthonában szombaton.

A Mikel Oyarzabal még a bajnoki mérkőzés elején előnyhöz juttatta a Real Sociedadot, büntetőből talált be, de a Barcelonából előbb Antoine Griezmann, majd a szünet után Luis Suárez talált be.

Nem sokáig vezettek, mert a 63. percben az André ter Stegen még védett egy szélről érkező lapos lövést, azonban a labdát pont a kapu előtt ólálkodó hazai játékos, Alexander Isak elé ütötte. A svéd futballistának könnyű dolga volt, öt méterről megszerezte az egyenlítő gólt.

A folytatásban már egyik csapat sem talált be, úgyhogy 2-2 lett a vége. A Barcelona ellenfele szerdán a Real Madrid lesz, de a madridiak már a nagy rangadó előtt az első helyre kerülhetnek a bajnokságban, ha vasárnap megverik a Valenciát.