De Bruyne elsöpörte az Arsenalt

2019. december 15., vasárnap 19:34

Az Arsenal nem tudott nagy ellenállást kifejteni a Manchester City ellen, 3-0-ra kikapott a tavalyi bajnoktól a Premier League 17. fordulójában.

A ManCity lerajtolta a hazaiakat, már másfél perc múlva vezetett. Gabriel Jesus indult meg a bal oldalon, majd középre adott. A második hullámban érkező Kevin de Bruyne-höz került a labda, és óriási erővel a léc alá vágta.

A 15. percben De Bruyne ott tűnt fel, ahol korábban Jesus, megint az Arsenal jobb oldalát verték meg, de most még simább volt a góllövés, az ötösről Sterling passzolt kapuba.

A félidő végén megint De Bruyne villant meg, egy jó labdaátvétel után középről tüzelt, a 40. percben meglett a duplája. A következő támadásnál is volt egy nagy lövése, de azt bravúrral védte Leno kapus.

A második félidőben már nem változott az állás, 0-3 lett a végeredmény. A győzelemmel a ManCity megerősítette a harmadik helyét, de még így is négy pontra van a második Leicester Citytől. Az Arsenal a kilencedik helyen áll.