Guardiola legyőzte a Leicestert, de a 3. helyen maradt

2019. december 21., szombat 20:28 | aznap frissítve

Az angol bajnokság 18. fordulójának szombati esti meccsén a Manchester City és a Leicester találkozott. A második helyen álló vendégcsapat győzelmi szériája a múlt héten szakadt meg a Norwich ellen (1-1), míg a harmadik helyen álló City igen sokszor ingadozó játékot mutatott be ebben a szezonban.

Nagy iramban kezdett a City, de a Leicester Vardy góljával került előnybe, de még az első félidőben megfordította az eredményt a hazai csapat. A korábban a Leicesterrel bajnok Mahrez egy megpattanó lövéssel egyenlített – a szélső volt a házigazda legjobb embere –, majd a német Gündogan büntetőből már a vezetést is megszerezte. Guardiola mindig ilyen intenzív félidőt tervez, ha csak rajta múlna.

A második félidőben is megmaradt a City lendülete, Gabriel Jesus pedig közelről előrecsúszva belőtte a harmadik, a 3-1-es végeredményt jelentő gólt.