A videóbíró és az egykori Arsenal-játékos kellett a Villarreal győzelméhez

2020. január 5., vasárnap 23:30

A videóbíró segítsége is kellett a Villarreal győzelméhez a spanyol labdarúgó-bajnokság 19. fordulójában. Az ellenfél az ötödik helyen álló Real Sociedad volt, amelyik a 22. percben Willian José góljával meg is szerezte a vezetést, de bő 30 perc múlva egyenlíteni tudott a Villareal. Ekkor avatkozott köbe először a VAR: a visszajátszás megmutatta, hogy nem lesről indult a csatár, mielőtt buktatták volna.

Negyedóra sem kellett és már vezetett a Villarreal, ezúttal a 35 éves Santi Cazorla lőtt ki laposan a hosszú sarkot. A bíró elsőre érvénytelenítette a gólt, de a VAR felülvizsgálata megmutatta, hogy az Arsenal egykori játékosa nem állt lesen, amikor kapta a passzt, így maradt a 2-1. Ez is lett a meccs végeredménye, a forduló után a Sociedad 5., a Villarreal pedig 9. a bajnokságban.