Már veri az 50 gólt Európa legjobb támadósora

2020. január 9., csütörtök 08:20

A Ligakupában nyitották az évet a francia futballcsapatok a héten, a Paris Saint-Germain szerdán egyik szintén első osztályú ellenfelét, a Saint-Etienne-t fogadta.

Mauro Icardi, a párizsiak nyáron kölcsön vett csatára már a második percben betalált, de a meccs nem volt egyszerű a PSG-nek, egészen a 31. percig: Fofana megkapta második sárgáját, kiállították. (Neymart rúgta fel, majd kezezett.)

Innen beindultak a hazaiak, Neymar még a szünet előtt újabb gólt lőtt. A félidő után Icardi mesterhármasig jutott, és betalált a támadósor harmadik tagja, Kylian Mbappé is. Esett még egy egészen komikus, háromszöges öngól, a vége a 6-1 lett - Cabaye szépített, miután kivédték a 11-esét -, a PSG simán továbbjutott az elődöntőbe.

Mbappé kettő, Icardi egy gólpasszt is adott az este.

Újabb öt góljával a szezonban már 49 találatnál jár a párizsiak szuperhármasa: Icardi megelőzte Mbappét, így 20, a francia csatárnak 19, Neymarnak 10 gólja van minden sorozatot számítva.

A PSG vezeti a bajnokságot, a Bajnokok Ligájában a Borussia Dortmunddal játszik.