Immobile félelmetes, már 23 gólnál jár

2020. január 18., szombat 17:15

Tovább növelte az előnyét az európai Aranycipőért, vagyis a legjobb európai góllövő címéért zajló versenyben Ciro Immobile, a Lazio csatára, aki a szombati, Sampdoria elleni mesterhármasával már bajnoki 23 gólnál jár a szezonban, és mindezt 19 meccsen hozta össze.

A bajnokság harmadik helyén álló, a Juventusra és az Internazionaléra nagy erővel tapadó Lazio Felipe Calcedo góljával már a hetedik pedcben vezetett, a 20. percben pedig már 3-0 volt a javukra Immobile duplájával. A félidő után Bastos, majd újra Immobile találtak be – a Lazio legjobbja kettőt büntetőből szerzett –, hogy aztán a 70. percben Karol Linetty állítsa be az 5-1-es végeredményt.

Lazio-Sampdoria 5-1

A Sampdoria Julian Chabot piros lapja miatt emberhátrányban fejezte be a meccset, de már nem kapott újabb lapot.

A forduló végére a Juventusszal és az Interrel szemben is újra meccshátrányba kerülő Lazio jelenleg 45 ponttal áll a harmadik helyen, az Inter egy, a Juventus 3 ponttal előzi őket. A Lazio sorban 14. meccsét nyerte meg.