A harmadik Maldini is pályára lépett az AC Milanban

2020. február 3., hétfő 07:41

A 18 éves Daniel Maldini lett a Maldini-család harmadik tagja, aki tétmeccsen pályára lépett az AC Milanban, miután a Hellas Verona elleni bajnoki mérkőzés 93. percében becserélték. A Serie A 22. fordulójában az egyre jobb formába lendülő Milan – a legutóbbi négy bajnokijukat is megnyerték – a Hellas Veronát fogadta a San Siróban, azonban a győzelmi sorozatukat most nem tudták folytatni,  1-1 lett a mérkőzés végeredménye.

A Hellas már a 13. percben előnybe került, Mattia Zaccagni a balszéről tekert a Milan kapuja elé, ahol Davide Faraoni megelőzte a védőket, és közelről a kapuba helyezte a labdát. A vendégek előnye 16 percig tartott, amikor a 29. percben az AC Milan közvetlen szabadrúgáshoz jutott a Hellas kapujától húsz méterre. A labda mögé a szabadrúgásgóljairól ismert Hakan Calhanoglu állt, és némi szerencsével ugyan, de a török középpályás most is betalált. A lövése megpattant a sorfalon, így a jobbra elmozduló Marco Silvestri már nem tudta kivédeni a másik irányba vágódó labdát.

A mérkőzés jegyzőkönyvéhez hozzátartozik még, hogy a 68. perctől az AC Milan emberelőnybe került, amikor Sofyan Amrabat egy labdavesztés után ütemet tévesztett, és csúnyán letalpalta Samu Castillejo térdét. A szabálytalanság visszanézése után Daniele Chiffi játékvezető egyből kiállította a Hellas játékosát. Azonban a hátralévő percekben a Milan már nem tudta gólra váltani a létszámfölényét, így 1-1 maradt a végeredmény. A Milan 32 ponttal 8. a bajnokságban, a Hellas tőlük két ponttal lemaradva, a 9. helyen áll.

AC Milan-Hellas

Daniel nagyapja a 2016-ban, 84 évesen elhunyt Cesare Maldini 1954-ben mutatkozott be az AC Milanban, ahol első edzője Guttman Béla volt. 1966-ig 386 meccsen játszott a Milan színeiben, ez alatt négy bajnoki címet nyert a csapattal, és 1963-ban, már csapatkapitányként megnyerte a klub történetének első bajnokcsapatok Európa-kupáját is.

Edzői pályafutását 1972-ben kezdte a Milannál, első szezonja végén pedig rögtön megnyerte a kupagyőztesek Európa-kupáját. 1986 és 1996 között tíz éven át volt az olasz U21-es válogatott szövetségi kapitánya, akikkel 1992-ben, 1994-ben és 1996-ban is U21-es Európa-bajnokságot nyert. 1996 és 1998 között az olasz válogatott szövetségi kapitánya volt, majd utolsó edzői munkájaként a paraguayi válogatottat vezette nyolcaddöntőig a 2002-es világbajnokságon.

Daniel Maldini annak a Paolo Maldininek a második fia, aki az AC Milan történelmének egyik legnagyobb alakja. 1984 és 2009 között több mint 900 meccsen játszott a Milanban, hétszer volt olasz bajnok, valamint ötször nyerte meg BEK-et, illetve a Bajnokok Ligáját a csapattal. Az olasz válogatottal 1994-ben világbajnoki, 2000-ben pedig Európa-bajnoki döntőt játszott. 2019 nyarán a Milan technikai igazgatójának nevezték ki.