A videóbíró mentette meg Gulácsiékat a Bundesliga rangadóján

2020. február 9., vasárnap 20:18 | aznap frissítve

Rangadót rendeztek a Bundesliga 21. fordulójának vasárnapi játéknapján: a bajnokságot vezető Bayern München a második helyen álló RB Leipziget fogadta. A meccs előtt a Bayern csupán egy ponttal előzte meg a magyar válogatott kapus, Gulácsi Péter csapatát.

Az első félidőben a Bayern dominált, Robert Lewandowskinak és Thiago Alcántaranak akadtak komolyabb lehetőségei. Utóbbi lövésénél Gulácsinak kellett védenie.

A 0-0-s félidő után úgy tűnt, góllá érik a Bayer nyomása: Lewandowskit buktatták a 16-oson belül, a bíró tizenegyest ítélt. Döntését a videóbíró felülbírálta, mert ahogy a visszajátszásból kiderült, a szabálytalanság előtt lesen volt a lengyel csatár.

Hiába állt be Coutinho, nem tudott gólt szerezni a Bayern, sőt, egy kontra végén Timo Werner majdnem megszerezte a vezetést a vendégeknek. A vége 0-0 lett, ami azt jelenti, hogy nem változott a két csapat közti különbség a bajnokságban.