Mané villant, a Liverpool zsinórban 17. bajnokiját nyerte

2020. február 15., szombat 21:02

A listavezető Liverpool vendégként lépett pályára az angol bajnokságban tök utolsó Norwich City ellen, és az első félidőben hiába játszott fölényben, és dolgozta ki a helyzeteket egymás után, nem tudott előnybe kerülni.

Telt-múlt az idő, de a vezető gól a második félidőben sem akart megszületni, mert a Norwich kapusa, Tim Krul több nagy védést is bemutatott, úgyhogy Jürgen Klopp a pályára küldte Sadio Manét, aki a a 78. percben villant. Baromi látványos mozdulattal vett át egy hosszú indítást, majd a rövidbe bombázta a labdát. Manénak amúgy ez volt a századik gólja a Premier League-ben.

Több gól már nem volt a meccsen, 1-0 lett a végeredmény, és ez azt jelenti, hogy folytatódik a Liverpool brutális szériája: a klub zsinórban a 17. győzelmét szerezte a bajnokságban, és már csak egy hiányzik, hogy beállítsák a Manchester City rekordját. Mellesleg továbbra is veretlenek, 25 győzelmük és 1 döntetlenjük van ebben az idényben.

A másik szombati mérkőzésen a Burnley 2-1-re verte a Southamptont.