A 94. percben nyert Mourinho Tottenhamje

2020. február 16., vasárnap 17:23

Változatos és drámai meccset játszott egymással az Aston Villa és a Tottenham Hotspur vasárnap délután Birminghamben, a Premier League 26. fordulójában.

A Villa vezetett Toby Alderweireld öngóljával, majd a belga védő a másik kapuba is betalált, szűk 20 percen belül egyenlített. Sőt, a vendégek még a szünet előtt fordítottak, a koreai Szon talált be. A Villa második gólját Bjorn Engels szerezte a második félidő elején, aztán sokáig döntetlenre állt a meccs. És amikor már biztos iksznek tűnt, jött a drámai végkifejlet.

A négyperces hosszabbítás utolsó percében jártunk, amikor egy előre vágott, könnyen lekezelhető labda átcsúszott Engels talpa alatt, így Szon egyedül vezethette kapura azt. Sprintje végén hidegvérrel a bal alsó sarokba passzolt. 2-3 lett a végeredmény, José Mourinho csapata az utolsó pillanatokban nyert.

A Spurs ötödik a bajnokságban, a Villa tizenhetedik, a bentmaradásért harcol, míg a londoniak a Bajnokok Ligájáért.

A nap másik meccsén Arsenal-Newcastle United 4-0.