C. Ronaldo 1000 meccsig jutott, góllal ünnepelt

2020. február 22., szombat 19:56

A Juventus szombati, SPAL elleni vendégszereplésén játszotta 1000. felnőtt mérkőzését (a klub és a válogatott meccseket együtt számolva) Cristiano Ronaldo, aki góllal ünnepelte meg a jeles alkalmat – a 39. percben szerzett vezetést csapatának Juan Cuadrado remek beadása után.

Cristiano Ronaldo gólja egyben azt is jelenti, hogy sorban a 11. bajnokiján szerzett találatot, ami rekordbeállítás a Serie A-ban.

A Juventus a második félidőben Aaron Ramsey góljával 2-0-ra is elhúzott, ám a hazai csapat egy büntetőből (Andrea Petagna) szépíteni tudott, így 2-1 lett a végeredmény.

Ronaldo 1000 meccses mérföldkövét különös keretbe foglalta a SPAL mostani edzője, Luigi Di Biagio ugyanis ott volt a portugál első és 1000. felnőtt meccsénél is – 2002. augusztus 14-én az Internazionale játékosa volt, amikor C. Ronaldo bemutatkozott a Sporting felnőtt csapatában a BL-selejtezőben.