Portugáliában nyert Gerrard csapata, továbbjutott

2020. február 26., szerda 20:57

Előrehozott meccset játszottak szerda este az Európa Ligában, a szokásos csütörtök helyett egy nappal korábban fogadta a Braga a Rangerst a nyolcaddöntőért folytatott párharc visszavágóján. Az odavágó különösen izgalmas volt, a Braga már 2-0-ra vezetett Glasgow-ban, de a Rangers 3-2-re fordított. A két idegenben szerzett góllal így is remek helyzetből indultak a portugálok.

A Rangers viszont másképp állhatott a meccshez, mert sokkal jobban kezdett, mint otthon. A 45. percben Ianis Hagi, aki duplázott az első mérkőzésen, kezezésért jogosan befújt büntetőt rúghatott. Nem helyezte rosszul, nem is lőtte gyengén, de Matheus kapus eltalálta az irányt, és jobbra vetődve óriásit védett.

Hagi a szünet után javította hibáját, szenzációs labdával indította Kentet, aki szépen be is rúgta a ziccert, 0-1.

A Bragának a maradék 30 percben fordítania kellett volna a továbbjutáshoz, ám egyenlítenie sem sikerült, a skótok, edzőjükkel, Steven Gerrarddal a kispadon, 4-2-es összesítéssel jutottak a legjobb 16 közé.