Öngól és kapáslövés hozta a Fradi győzelmét

2020. február 29., szombat 23:29

Az OTP Bank Liga 23. fordulójának zárómeccsén a Ferencváros kijavította a múltheti, Mezőkövesd ellen elszenvedett kínos, 3-0-s vereséget, és a Groupama Arénában 2-0-ra legyőzték a Debrecent.  A Fradi ezzel már 49 pontos, amivel tovább őrzik első helyüket a bajnokságban, három ponttal előzik meg a két bajnokival is többet játszott Fehérvárt.

A Fradi korán, már a hatodik percben megszerezte a vezetést, de ehhez a Debrecennek több köze volt, mint nekik. Civic a bal szélről adta be a labdát, Kinyik Ákos és Nagy Sándor között nem volt meg az összhang, és nem tudták eldönteni, hogy melyiküké is legyen a labda. Végül Kinyik ért bele olyan szerencsétlenül, hogy a saját kapujába pattant az, 1-0.

A Ferencváros második gólja már sokkal szebb volt, a 39. percben Frank Boli  Olekszandr Zubkov passza után, a tizenhatoson kívülről lőtt nagy gólt a Loki kapujába. Az elefántcsontparti támadónak ez volt a hatodik gólja a szezonban, 2-0.

A második félidőben kevés helyzet adódott a csapatok előtt, a Ferencváros birtokolta többet a labdát, és végül magabiztos, 2-0-s győzelmet is arattak. A vereséggel a Debrecen a kilencedik helyre csúszott vissza.