Négyet rúgott Felcsúton a Fehérvár egy félidő alatt

2020. március 7., szombat 18:55

A magyar bajnokság 25. fordulójában folytatta jó szereplését a Mezőkövesd, a tabella harmadik helyén álló csapat Kaposváron magabiztosan nyert. Besirovic, Jurina és Cseri büntetőből volt eredményes, Zivzivadze pedig az utolsó percben. (0-4)

A Fehérvár az első félidőben gyengén játszott Felcsúton, és hátrányba került. A fordulás után viszont hadrendet váltott - három védőt küldött fel Joan Carrillo -, és megszerezte a győzelmet. Előbb Funsho rúgott a hálóba egy szélről belőtt megpattanó labdát, majd Petrjak egy hatalmas védelmi hibát használt ki, és utána higgadtan passzolta el a labdát a kimozduló kapus felett.

Slagveer nagyon kényelmes akart tisztázni, nem vette észre, hogy az ukrán ott van mögötte, és könnyen leszerelte. A Puskás Akadémia gólját egyébként épp a holland játékos szerezte a 24. percben.

A harmadik fehérvári gólt Nikolics Nemanja szerezte, közelről kotorta a labdát a kapuba. A negyedik gólt Stopira szerezte, Szabó fejese után a kapufáról kijött a labda, a védő állítgatás nélkül a kapuba továbbított. (1-4)

A Diósgyőr 2-1-re verte az Újpestet, a Debrecen három vereség után 1-0-ra győzött a Kisvárda ellen. A Paks-Honvéd meccsen nem esett gól. A Magyar Kupában is 0-0-t játszott a két csapat szerdán.

A Zalaegerszeg a Ferencvárost fogadta fél nyolctól, Tokmac 20. percben szerzett találatát Radó büntetőből egyenlítette ki a 80. percben. A tizenegyes előtt Varga Roland kapufát rúgott. A Fradi vezeti a bajnokságot.

12. Kaposvári Rákóczi FC        24  3   1  20    19-52  10

Az 1. fordulóból elhalasztott Ferencváros-Debreceni VSC mérkőzést április 7-én pótolják, míg a 20. fordulóból elhalasztott Újpest FC-Ferencváros rangadót április 21-én játsszák le.