A világbajnok spanyol kapus lyukra futott, óriási potyagólt kapott belőle

2020. március 9., hétfő 23:31

Az angol labdarúgó-bajnokság 29. fordulójában a Leicester City 4-0-ra ütötte ki az Aston Villát Jamie Vardy és Harvey Barnes duplájával. A vendégek világbajnok kapusa, Pepe Reina több gólban is benne volt.

Leginkább talán az első gól írható a spanyol kapus számlájára, amikor a 40. percben a térfél közepéig szaladt ki a kapujából, hogy megakadályozza a Leicester City kontratámadását. Csakhogy amikor Barnes közelébe ért, mégsem próbálta szerelni őt, mivel egy rossza belépővel a  piros lapot kockáztatta volna, így inkább elfutott Barnes mellett, aki tizenhat méterről az üres kapuba lőtt, 1-0.

A 63. percben az Aston Villa védője, Tyrone Mings a játékvezető megítélése szerint a karjával blokkolta Barnes beadását. A megítélt büntetőt a góllövőlistát vezető Jamie Vardy lőtte be, ami már a 18. gólja volt a bajnokságban, 2-0. A következő gólt megint Vardy szerezte, a bal oldalon tört be a tizenhatosra, a beadási kísérlete szerencsésen pattant vissza elé, majd kilőtte a rövid alsó sarkot, Reina nem tudott időben leérni, és a keze mellett a hálóban kötött ki a labda, 3-0.  Vardy ezzel már 19 gólos a Premier League-ben.

A negyedik gólt Barnes szerezte a 85. percben, Marc Albrighton középre passzolt labdáját lendültéből lőtte a rövid sarokba, Reina erről is lemaradt egy kicsit. A győzelemmel a Leicester City 53 pontos a bajnokságban, és a harmadik helyen állnak. Az újonc Aston Villa a bennmaradásért küzd, 25 ponttal az utolsó előtti, 19. helyen állnak.