Meglátszik a kihagyás: óriási ziccert rontott a Mönchenladbach

2020. május 16., szombat 20:35

A délutáni korábbi eredményeket látva a Borussia Mönchengladbach igyekezett igazolni, hogy ők nem tartoznak a lassan felpörgő csapatok közé, és hogy ez egyértelmű legyen, a 7. percig gyorsan rúgtak is két gólt – Alassane Pléának bő 30 másodperc kellett az első találathoz, majd Marcus Thuram duplázta meg a vendégek előnyét a Frankfurt elleni meccsen.

Pléa gólja egyébként a 2. leggyorsabb gól a Borussia Mönchengladbach történetében az első osztályban.

A folytatásban végig fölényben maradt a Mönchengladbach, ami a 73. percben Rami Bensebaini büntetőjével már 3-0-ra vezetett, a végeredmény pedig 3-1 lett a vendégek javára, miután André Silva szépített.

A győzelmével a harmadik helyre feljövő Mönchengladbach – ami a korábban botló RB Leipziget előzte – összességében akár 5-6 gólt is lőhetett volna, több nagy ziccert is elrontottak. Ilyen volt például, amikor a 85. percben, már 3-1-es vezetésnél Jonas Hofmann szinte üres kapunál hibázott, pontosabban Martin Hinteregger mentett óriásit.