Majdnem kiesett a Kaposvár az NB I.-ből

2020. június 5., péntek 22:06

Két pocsék formában játszó együttes találkozott egymással Debrecenben. Csakhogy míg a hazaiak bármilyen eredmény esetén tovább álmodhattak NB I.-es tagságuk megőrzéséről, a Kaposvárról ez nem volt elmondható. Vereség esetén matematikailag sem maradt volna esélyük.

A 6. percben úgy tűnt, hogy a Kaposvár a múlt heti, Zalaegerszeg elleni 0-6 után megint egy nagy vereségbe szaladhat bele. Garba ment el a balszélen, beadása után egy kaposvári játékosról a 22 éves, a télen a Diósgyőrből érkezett Szabó Bence elé került a labda, aki kapásból lőtt, 1-0.

Az első félidő végén Szűcs Lajost, a Kaposvár kapusedzőjét egy reklamálás után a játékvezető kiállította, Waltner Róbert, hazaiak edzője sárga lapot kapott.

A 87. percben a mindössze 19 éves Borbély Ákos egyenlített, így a Kaposvár papíron még nem esett ki az NB I.-ből.

A Debrecen az utolsó fordulókban élet-halál harcot folytat majd a bentmaradásért a Paks, az Újpest, a Zalaegerszeg és a Kisvárda ellen. Kérdés, Vitelki Zoltán vezetőedzővel teszik-e mindezt, az utolsó négy fordulóban ugyanis 12 pontból egyetlen egyet szereztek csupán.