A 84. percben még 1-0-ra vezetett a La Liga újonca, 2-2 lett a vége

2020. június 16., kedd 08:30

A spanyol labdarúgó-bajnokság 29. fordulójának hétfői játéknapján a 13. helyen álló Real Betis a 8. Granadát fogadta. A 29. percben a vendégek szerezték meg a vezetést egy gyorsan végigvitt kontratámadás végén. A 84. percig tartotta előnyét a tavaly még másodosztályú Granada; a Betis tizenegyesből egyenlített, majd négy perccel később a vezetést is megszerezték a Barcelonát is megjárt Cristian Tello góljával. Mégsem ünnepelhetett győzelmet a Betis, a hosszabbítás perceiben Roberto Soldado beállította a 2-2-es végeredményt.

A játéknap másik meccsén a harmadik helyen álló Sevilla a 12. Levantéhoz látogatott. A Sevilla két gólt is lőtt, a végeredmény mégis  1-1 lett, mivel Diego Carlos a saját kapujába talált be a 87. percben. Mindkét meccset zárt kapuk mögött, nézők nélkül rendezték. A bajnokságot a Barcelona vezeti, előnye mindössze két pont a Real Madriddal szemben. A Barcelona kedden a kiesőhelyen álló Leganest fogadja.