A Debrecen 4-0-s győzelemmel menekül a kiesés elől

2020. június 21., vasárnap 23:04

A Debreceni VSC nagy különbségű, 4-0-s győzelmet aratott a Diósgyőr ellen az NB I. 31. fordulójában, és ezzel valamelyest javított a helyzetén a kiesőzónában, még nem úszott el a bennmaradás.

Az már elég régen eldőlt, hogy a Kaposvár kiesett, de a másik kieső a DVSC mellett még a Paks, a Kisvárda és az Újpest is lehet. A Kisvárda vasárnap 2-1-re legyőzte a Kaposvárt, és 38 pontjával a nyolcadik helyre ugrott, de elég sűrű lesz a hátralévő két fordulóra a mezőny. A Paksnak és az Újpestnek 37-37, a DVSC-nek 35 pontja van.

A Debrecent egy hete vette át Kondás Elemér edző, és egy 1-0-s vereség után, hazai pályán már jól meccselt. A DVSC hamar fölénybe került, és a 8. percben már vezetett is, egy félpályán szerzett labdával fordult le. Varga adott remek labdát a két játékos közé bemozgó Szécsinek, aki külsővel szúrta rá 12 méterről a kapura.

Szécsi öt perc múlva már duplázott, megint egy jó indításból lépett meg, a félpályáról sprintelt a 16-osig, ahonnan a felső sarokba lőtt.

A félidő végén újra betalálta a Debrecen, Tőzsér ívelt be a kapu elé a 16-os sarkáról, pont Szatmári fejére, aki az ötösről fejelt a léc alá.

A második félidőben a Debrecen kicsit visszahúzódott, a diósgyőrieknek volt jó néhány helyzetük, de nem volt igazán lendületes a játékuk, aztán Tőzsér egy 71. percben belőtt 11-essel el is döntötte a meccset.