Ronaldo vezetésével a Juventus 4-0-ra ütötte ki a Leccét

2020. június 27., szombat 14:46

Az olasz bajnokságot vezető Juventus 4-0-ra kiütötte a Leccét a Serie A 28. fordulójának nyitómeccsén. A meccs egyik főszereplője a Juve portugál sztárja, Cristiano Ronaldo volt,

aki Két gólpasszt adott csapattársainak, emellett kiharcolt és értékesített egy tizenegyest is.

A 18., kieső helyen álló Lecce a 32. perctől emberhátrányba került. Fabio Lucioni szerencsétlenül eladta a labdát, majd az egyértelmű gólhelyzetben kilépő Rodrigo Bentancurt buktatta, amiért Piccinini játékvezető azonnal kiáltotta. Ennek ellenére az első félidőt sikerült kapott gól nélkül kihúznia a Leccének.

A második félidőben viszont már nem tudták feltartóztatni a Juvét, az 53. percben Ronaldo passza után Paulo Dybala tekert remekül a kapu felső sarkába, 1-0. Tíz perc sem telt el, és máris két gól volt a Juventus előnye, Luca Rossettini volt szabálytalan Ronaldóval szemben a tizenhatoson belül, a büntetőt Ronaldo magabiztosan vágta a kapu közepébe, 2-0.

A 83. percben egy gyors kontra után végleg eldőlt a meccs, egy előrevágott labdát Ronaldo vezetett a Lecce tizenhatosáig, két védő figyelmét is lekötötte, majd sarokkal adott zseniális passzt az üres folyosóba betörő Gonzalo Higuainnak, aki nem hibázott a kapu előtt, így Ronaldo passzából gólpassz lett, 3-0.

A Juve negyedik gólját a fiatal holland védő, Mathijs De Ligt szerezte a 85. percben, Douglas Costa beadását fejelte közelről a kapuba, 4-0. A Juventus az utolsó öt bajnokiját megnyerte, és jelenleg 69 ponttal vezetik a Serie A-t, így pedig hét pont az előnyük a második helyen álló, egy meccsel kevesebbet játszó Lazio előtt. A bajnokságból még tíz forduló van hátra.