Száz góllal zárta a szezont a Bayern München

2020. június 27., szombat 20:50

A Werder Bremen 6-1-re nyert a Köln ellen, a Fortuna Düsseldorf pedig 3-0-ra kikapott az Union Berlintől, így a Werder végzett az osztályozós 17. helyen, és egyelőre megúszta a kiesését. A Fortuna a 18. helyen zárt, ezzel kiesett a német első osztályból. A bajnok Bayern München új gólrekordot állított fel, száz rúgott góllal nyerték a bajnokságot.

A Bundesliga utolsó fordulója előtt két fő kérdés volt: a Paderborn mellett a Werder Bremen vagy a Fortuna Düsseldorf esik-e ki, valamint a Bayern-Dortmund-RB Leipzig hármasa mellett a Mönchengladbach vagy a Bayer Leverkusen indul-e jövőre a BL-ben.

A Fortuna Düsseldorf kiesett

A Werder volt nehezebb helyzetben, mivel a Köln legyőzése mellett arra is szükségük volt, hogy a Fortuna Düsseldorf veszítsen az Union Berlin ellen. A brémaiak a saját feladatukat gyorsan elintézték, a 22. és a 29. perc között három gólt is lőttek a Kölnnek. Az elsőt a japán Oszakó Juja szerezte egy szépen kijátszott akció végén, 1-0.

Öt perccel később a koszovói Milot Rashica lőtte be szezonbeli 8. gólját, majd Niclas Füllkrug vette be Timo Horn kapuját. Eközben az Union Berlin Anthony Ujah góljával szerzett vezetést a Fortuna ellen. Az első félidőkben több gól már nem esett ezen a két mérkőzésen, így a Werder állt az osztályozós, a Fortuna pedig a kieső helyen.

A második félidőben a Werder majdnem ugyanolyan gyorsan lőtte a gólokat, mint az elsőben. Az 55. percben Klaasen, három perccel később megint Oszakó, a 68. perben pedig Sergent talált be,a Köln egyetlen gólját Drexler lőtte a 62. percben.

Az Union az 54. percben Gentner góljával már 2-0-ra vezetett a Fortuna ellen, a 3-0-s végeredményt pedig Abdullahi állította be a 90. percben. A Düsseldorf két szezon után esett ki a Bundesligából. A Werder osztályozón maradhat bent, ahol az ellenfelük a másodosztály harmadik helyezettje, a Heidenheim vagy Hamburg lesz.

A Gladbach indul a BL-ben, a Bayern 100 góllal bajnok

A forduló előtt a Borussia Mönchengladbach állt a negyedik helyen, egy ponttal előzték meg a Bayer Leverkusent, így nem volt más dolguk, mint nyerni a Hertha Berlin ellen, és akkor biztos a Bajnokok Ligája indulásuk. Ezt hamar be is biztosították, Jonas Hofmann góljával már a 7. percben vezetést szereztek, Breel Embolo pedig két gólosra növelte az előnyüket a 78. percben. A meccs utolsó gólját a Hertha veterán bosnyák csatára, Vedad Ibisevic szerezte a 91. percben.

A már bajnok Bayern számára csak az volt a tét a Wolfsburg elleni bajnokin, hogy sikerül-e négy gólt lőniük, amivel elérnék a százgólos határt. Ez végül összejött nekik, az első félidő után már 2-0-ra vezettek Kingsley Coman, és francia honfitársa, Mickael Cuisance bombagóljával, akinek ez volt az első gólja a Bayernben.

A második félidőben Robert Lewandowski is betalált egy büntetőből, a lengyel csatár így 34 góllal lett gólkirály. Lewandowski 2010 óta játszik a Bundesligában, a mostani volt a legeredményesebb szezonja. A Bayern idei századik bajnoki gólját Thomas Müller lőtte a 79. percben. Korábban egy  bajnokcsapat sem szerzett ennyi gólt.