Kétgólos előnyről bukta el a győzelmet a Juventus

2020. július 16., csütörtök 09:11

A 33. forduló után egyre szorosabb az olasz bajnokság állása, mivel a listavezető Juventus újabb két pontot veszített el, ezúttal a Sassuolo ellen. 12 perc után már két góllal is vezettek, a vége azonban 3-3-as döntetlen lett.

Maurizio Sarri csapatának tökéletesen indult a mérkőzés, a 6. percben Miralem Pjanic egy szögletet Danilónak gurított le, a brazil szélsőhátvéd pedig állítgatás nélkül lőtt bombagólt. Hat perccel később már kétgólos előnyben voltak, miután Gonzalo Higuain is betalált Pjanic remek indítása után, 0-2.

A 29. percben a Sassuolo Filip Djuricic góljával szépített, a Juventus védői nem voltak a helyzet magaslatán, nem tudtak felszabadítani a kapujuk elől, a szerb támadó pedig közelről kilőtte a felső sarkot. Az 51. percben Domenico Berardi tökéletes szabadrúgásgóljával már egyenlített a Saussuolo, 2-2.

Három perccel később Berardi gólpasszt adott, a Juventus kapuja előtt keresztbe lőtt labdáját Francesco Caputo juttatta közelről a kapuba, és 2-0-s hátrányból megfordították a meccset. A 64. percben megint egy szöglet és egy brazil hátvéd kellett a Juventus góljához. Rodrigo Bentancur beívelését Alex Sandro fejelte a kapuba, ezzel egy pontot mentett csapatának, 3-3.

A Juventus már három bajnoki óta nyeretlen, az AC Milantól 4-2-re kaptak ki, az Atalantával pedig 2-2-es döntetlent játszottak korábban. Ennek ellenére – öt fordulóval a bajnokság vége előtt – még mindig hét pont az előnyük az Atalanta előtt.