Rebrov pihentetett, de az FTC így is hozta a kötelezőt

2020. szeptember 19., szombat 15:09 | aznap frissítve

Szombaton folytatódott a labdarúgó Magyar Kupa, méghozzá a 6. fordulóval, ami a főtábla első körének számít. A Ferencváros felforgatott csapattal lépett pályára a megyei II. osztályban szereplő Ráckeve vendégeként, de hozta a kötelezőt.

Kiütéssel nyert a Ferencváros

A Ferencváros a Bogdán – Csonka, Laidouni, Csontos, Heister – Skvarka, Vécsei – Varga R., Katona B, Zubkov – Baturina összeállításban lépett pályára Ráckevén, és a 17. percben szerezte meg a vezetést Roko Baturina révén.

A nyáron a Dinamo Zagrebtől szerződtetett horvát utánpótlás-válogatott támadónak ez volt az első gólja a magyar bajnok színeiben.

Hozzá hasonlóan először talált be tétmeccsen a felnőttcsapatban Katona Bálint is, aki 2–0-ra alakította az eredményt.

A fordulás után sem lassított a Fradi: Baturina megszerezte második találatát is, majd a sérülés után visszatérő Olekszandr Zubkov is beköszönt, így az 55. percben már 4–0 állt az eredményjelzőn. A 81. és a 82. percben is egy-egy eladott labdából szerzett gólt a Ferencváros: előbb Varga Roland, majd Michal Skvarka volt eredményes. A csattanó a végére maradt: Ognjen Markovics két védőt is kicselezett a tizenhatoson belül, és bevette Bogdán Ádám kapuját – így kialakult a 6–1-es végeredmény.

Szerhij Rebrov vezetőedző gondolva a jövő szerdai, Molde elleni Bajnokok Ligája-selejtezőre pihentette kulcsjátékosait, ám az általa megnevezett kezdőcsapat tagjai éltek a nekik megszavazott bizalommal, és magabiztos sikerrel hálálták azt meg.

A többi pályán

Az NB I-es csapatok rendre magabiztosan győztek: az MTK 8, a Budafok 6, a Zalaegerszeg 11, a Kisvárda 10 gólig jutott alacsonyabb osztályú ellenfele ellen – a négy csapat összesen 35 találatot jegyzett. A Csákvár is kétszámjegyű gólmennyiséget termelt megyei I. osztályú ellenfelével szemben, az NB III-as Ménfőcsanak pedig 9-ig jutott.

Bátaszék SE (Tolna I.)–Fehérgyarmat SC (Szabolcs-Szatmár-Bereg I.) 8–1
Kabai Meteorit SE (Hajdú-Bihar I.)–AC Nagybajom (Somogy I.) 1–1 – tizenegyesekkel 3–2
Kiskunfélegyházi HTK (Bács-Kiskun I.)–Majosi SE (NB III, Közép-csoport) 1–0
Abda SC (Győr-Moson-Sopron I.)–Hódmezővásárhely (NB III, Közép-csoport) 0–1
Mezőtúri AFC (Jász-Nagykun-Szolnok I.)–Ménfőcsanak (NB III, Nyugati csoport) 1–9
Ajka Kristály SE (Veszprém I.)–Lipót SE (NB III, Nyugati csoport) 0–7
Kozármisleny (NB III, Közép-csoport)–Tatabányai SC (NB III, Nyugati csoport) 1–0
Tiszakécskei LC (NB III, Keleti csoport)–Debreceni VSC (NB II) 0–2
20.00: Pápai Perutz FC (NB III, Nyugati csoport)–ETO FC Győr (NB II) (Tv: M4 Sport)

Szeptember 20., vasárnap
12.30: FC Tiszaújváros (NB III, Keleti csoport)–Budapest Honvéd (NB I) (Tv: M4 Sport)
15.00: Csepel FC (Budapest I.)–Soroksár SC (NB II)
15.00: Sényő FC (NB III, Keleti csoport)–Vasas FC (NB II)
15.00: Szegedi VSE (NB III, Közép-csoport)–Szombathelyi Haladás (NB II)
15.00: Tiszaföldvár VSE (Jász-Nagykun-Szolnok I.)–Mol Fehérvár FC (NB I) (Tv: M4 Sport
15.00: Kerekegyházi SE (Bács-Kiskun I.)–Gyirmót FC Győr (NB II)
15.00: Ikarus-Maroshegy (Fejér I.)–FC Ajka (NB II)
15.00: Mándok VSE (Szabolcs-Szatmár-Bereg I.)–Mezőkövesd (NB I)
15.00: FC Hatvan (NB III, Keleti csoport)–Paksi FC (NB I)
15.00: Tarpa SC (Szabolcs-Szatmár-Bereg I.)–Komárom VSE (NB III, Nyugati csoport)
15.00: Ceglédi VSE (NB III, Keleti csoport)–Rákosmente KSK (NB III, Közép-csoport)