Hátrányból nyert a Roma és az Arsenal, Langék döntetlent játszottak az Európa-ligában

2020. október 22., csütörtök 20:54

A Bajnokok Ligája után csütörtökön este az Európa-liga csoportköre is elrajtolt. A topcsapatok közül győzött az Arsenal, az AS Roma és a Benfica is, a ciprusi Omonia Nicosia pedig Lang Ádámmal a kezdőben játszott 1-1-es döntetlent a PAOK otthonában.

Mikel Arteta végső győzelemre is esélyesnek tartott csapata, az Arsenal a szomszédos Bécsben vendégszerepelt,

a Rapid azonban nem tűnt szívélyes vendéglátónak, Fountas góljával ugyanis a második félidő elején az osztrákok szereztek vezetést.

David Luiz azonban a 70. percben egalizált, nem sokkal később pedig a csereként beálló Aubameyang találatával fordítottak az ágyúsok.

Az AS Roma is hátrányba került a Young Boyz otthonában, az Arsenalhoz hasonlóan azonban

Paulo Fonseca együttesének is sikerült a fordítás, Peres és Kumbulla talált a svájci kapuba.

A Leverkusen 6-2-re kiütötte a Nice csapatát, a Benfica pedig hatgólós mérkőzésen nyert a Lech Poznan vendégeként (2-4). A MOL Fehérvárt az El-selejtező rájátszásában búcsúztató Standard Liege hazai pályán kapott ki a Glasgow Rangerstől (0-2),

Lang Ádám ciprusi alakulata, az Omonia Nicosia a PAOK otthonában ért el 1-1-es döntetlent. A magyar válogatott hátvédje végigjátszotta a találkozót.

A kora esti meccsek legnagyobb meglepetését a holland AZ szolgáltatta, az Alkmaar idegenben nyert a Napoli ellen Dani de Wit góljával.