Simán nyert a Milan, a Tottenham viszont kínos vereséget szenvedett az Európa-ligában

2020. október 29., csütörtök 20:57

Az Európa-liga csoportkörének második fordulójában az AC Milan 3-0-ra legyőzte a Sparta Praha együttesét a San Siróban. Az olaszokhoz hasonlóan a Leicester is megnyerte második mérkőzését a sorozatban, a Tottenham viszont nagy meglepetésre 1-0-s vereséget szenvedett a belga Antwerp otthonában.

Stefano Pioli csapata Brahim Diaz góljával szerzett vezetést cseh riválisával szemben a 24. percben, majd Zlatan Ibrahimovic duplázhatta volna meg az előnyt a szünet előtt 11-esből, a svéd támadó azonban a felső lécre bombázta a büntetőt.

A Milánnak azonban ez is belefért, a második játékrészben ugyanis Rafael Leao és Diogo Dalot is betalált a Sparta Praha kapujába,

így 3-0-ra nyertek a piros-feketék.

A Leicester Jamie Vardy és Hamza Choudhury góljaival már félidőben 2-0-ra vezetett az AEK Athén otthonában

és bár a görögök a 49. percben szépítettek, egyenlítésre nem futotta az erejükből.

A Tottenham egy óriási védelmi hibát követően a 29. percben hátrányba került a belga Antwerp otthonában és hiába dolgozott ki több lehetőséget a folytatásban,

nem hogy fordítania, egyenlítenie sem sikerült,

így Mourinhóék kínos vereségbe szaladtak bele Belgiumban.

A kora esti meccsek leggólgazdagabb találkozóját a LASK és a Ludogorec játszotta egymással, az osztrákok a duplázó Husein Balic vezérletével 4-3-ra győztek a bolgár kirakatcsapat ellen. A Lille és a Celtic rangadója 2-2-es döntetlennel zárult, a Crvna zvezda 5-1-re kiütötte a Liberecet, a Wolfsberger pedig meglepetésre idegenben verte simán 4-1-re a Feyenoordot.

Eredmények, csoportkör, 2. forduló:

G csoport:

Zorja Luhanszk (ukrán)-SC Braga (portugál) 1-2 (0-2)

AEK Athén (görög)-Leicester City (angol) 1-2 (0-2)

A csoport állása: 1. Leicester City 6 pont (5-1) és Braga 6 (5-1), 3. AEK Athén 0 (1-5) és Zorja 0 (1-5)

H csoport:

AC Milan (olasz)-Sparta Praha (cseh) 3-0 (1-0)

Lille OSC (francia)-Celtic Glasgow (skót) 2-2 (0-2)

A csoport állása: 1. AC Milan 6 pont, 2. Lille 4, 3. Celtic 1, 4. Sparta Praha 0

I csoport:

Sivasspor (török) - Makkabi Tel-Aviv (izraeli) 1-2 (0-0)

Qarabag FK (azeri)-Villarreal (spanyol) 1-3 (0-0)

A csoport állása: 1. Villarreal 6 pont (8-4), 2. Makkabi Tel-Aviv 6 (3-1), 3. Sivasspor 0 (4-7), 4. Qarabag 0 (1-4)

J csoport:

Royal Antwerp (belga)-Tottenham Hotspur (angol) 1-0 (1-0)

LASK Linz (osztrák)-PFC Ludogorec (bolgár) 4-3 (3-1)

A csoport állása: 1. Antwerp 6 pont, 2. Tottenham 3 (3-1), 3. LASK 3 (4-6), 4. Ludogorec 0

K csoport:

Feyenoord (holland)-Wolfsberger AC (osztrák) 1-4 (0-2)

CSZKA Moszkva (orosz)-Dinamo Zagreb (horvát) 0-0

A csoport állása: 1. Wolfsberger 4 pont, 2. CSZKA Moszkva 2 (1-1), 3. Dinamo Zagreb 2 (0-0), 4. Feyenoord 1

L csoport:

Crvena zvezda (szerb)-Slovan Liberec (cseh) 5-1 (2-1)

KAA Gent (belga)-TSG 1899 Hoffenheim (német) 1-4 (0-1)

A csoport állása: 1. Hoffenheim 6 pont, 2. Crvena zvezda 3 (5-3), 3. Liberec 3 (2-5), 4. Gent 0