Európa-liga: félpályán túli góllal sokkolták a PSV-t, nyert a Napoli és az Arsenal

2020. október 29., csütörtök 23:05

Történelmi gólt szerzett az Omonia Nicosia futballistája, a korábbi Barca-nevelés, Jordi Gómez, aki a PSV Eindhoven elleni Európa-liga mérkőzésen 56 méteres szabadrúgásgólt lőtt. Az Arsenal könnyedén verte 3-0-ra a Dundalkot, az este rangadóján pedig a Naploi 1-0-ra győzött a Real Sociedad vendégeként.

A ciprusi csapat a 29. percben a nem mindennapi találattal és helyzetfelismeréssel meg is szerezte a vezetést holland riválisa ellen,

a PSV azonban Donyell Malen találatával még a félidőt megelőzően egyenlített, ráadásul a 92. percben Malen újabb góljával a győzelmet is megszerezte.

Az Omoniában szereplő magyar válogatott hátvéd, Lang Ádám végigjátszotta a találkozót.

Az Arsenal az első játékrész hajrájában

két perc alatt kétszer köszönt be a Dundalk ellen Eddie Nketiah-nak és joe Willocknak köszönhetően,

a végeredményt pedig Nicolas Pepe állította be a második félidő első percében.

Az este rangadóját az első fordulóban meglepetésre hazai pályán vereséget szenvedő Napoli vívta a Real Sociedad otthonában.

A találkozón egy gól döntött, ezt Matteo Politano szerezte,

így Gennaro Gattuso csapata kijavította a nyitányon elkövetett fiaskót.

A Leverkusen Bellarabi korai kiállítása miatt több mint egy órát futballozott emberhátrányban a Slavia Praha vendégeként, a csehek pedig a hajrában Peter Olayinka révén begyötörték a győzelmet jelentő találatot. A Glasgow Rangers második meccsét is megnyerte, ezúttal 1-0-ra a Lech Poznan ellen, a Benfica pedig simán tartotta otthon a három pontot a rájátszásban a MOL Fehérvárt búcsúztató Standard Liege kárára. Az AS Roma gólnélküli döntetlent játszott a CSZKA Szófiával, ahogyan a kolozsvári CFR sem bírt a svájci Yong Boys-zal.

Eredmények, csoportkör, 2. forduló:

A csoport:

AS Roma (olasz)-CSZKA Szófia (bolgár) 0-0

CFR Cluj (román)-Young Boys (svájci) 1-1 (0-0)

A csoport állása: 1. CFR Cluj 4 pont (3-1), 2. AS Roma 4 (2-1), 3. Young Boys 1 (2-3), 4. CSZKA Szófia 1 (0-2)

B csoport:

Arsenal (angol)-Dundalk FC (ír) 3-0 (2-0)

Molde FK (norvég)-Rapid Wien (osztrák) 1-0 (0-0)

A csoport állása: 1. Arsenal 6 pont (5-1), 2. Molde 6 (3-1), 3. Rapid Wien 0 (1-3), 4. Dundalk 0 (1-5)

C csoport:

Slavia Praha (cseh)-Bayer Leverkusen (német) 1-0 (0-0)

OGC Nice (francia) - Hapoel Beer-Seva (izraeli) 1-0 (1-0)

A csoport állása: 1. Bayer Leverkusen 3 pont (6-3), 2. Hapoel Beer-Sheva 3 (3-2), 3. Slavia Praha 3 (2-3), 4. Nice 3 (3-6)

D csoport:

SL Benfica (portugál)-Standard Liege (belga) 3-0 (0-0)

Rangers FC (skót)-Lech Poznan (lengyel) 1-0 (0-0)

A csoport állása: 1. Benfica 6 pont (7-2), 2. Glasgow Rangers 6 (3-0), 3. Lech Poznan 0 (2-5), 4. Standard Liege 0 (0-5)

E csoport:

Omonia Nicosia (ciprusi)-PSV Eindhoven (holland) 1-2 (1-1)

Granada CF (spanyol)-PAOK (görög) 0-0

A csoport állása: 1. Granada 4 pont, 2. PSV Eindhoven 3, 3. PAOK 2, 4. Omonia Nicosia 1

F csoport:

Real Sociedad (spanyol)-SSC Napoli (olasz) 0-1 (0-0)

AZ Alkmaar (holland)-HNK Rijeka (horvát) 4-1 (2-0)

A csoport állása: 1. AZ Alkmaar 6 pont, 2. Napoli 3 (1-1) és Real Sociedad 3 (1-1), 4. Rijeka 0