Megint nem tudott nyerni a spanyol bajnokságban a Barcelona

2020. október 31., szombat 23:01

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság nyolcadik fordulójában a Barcelona 1–1-es döntetlent játszott az Alavésszel.

Hiába birtokolta többet a labdát a Barca, a 31. percben a hazaiak szereztek vezetést: Gerard Piqué hozta kissé nehéz helyzetbe a saját kapusát, hazaadta a labdát Netónak, aki azonban ügyetlenül kezelte le, a lesipuskás Luis Rioja pedig kihasználta az előtte adódó lehetőséget és a kapuba lőtt, 1–0.

A Barcának megvoltak a helyzetei, de egyenlíteni csak a 63. percben tudott. Jota piros lapja miatt ekkor már egy perce emberelőnyben játszottak a katalánok, Antoine Griezmann egy közeli lövéssel egalizált, 1–1

A francia nem sokkal később ismét betalált, de a partjelző lengetett, ráadásul helyesen, így les miatt nem adta meg a gólt a játékvezető.

Az eredmény már nem változott, hiába a bő 30 perc emberelőny, ismét nem tudott nyerni Ronald Koeman csapata. A gránátvörös-kékek az utóbbi négy mérkőzésükön két pontot szereztek a bajnokságban, és jelenleg a 12. helyen állnak. Hátrányuk nyolc pont a listavezető Real Madrid mögött, igaz, a fővárosiak egy meccsel többet játszottak.

Szombaton a Real Madrid 4–1-re legyőzte a Huescát, az Atlético Madrid pedig az Osasuna otthonában nyert 3–1-re.