Először vesztett pontokat Argentína a vb-selejtezőben

2020. november 13., péntek 11:11

Az argentin labdarúgó-válogatott 1–1-es döntetlent játszott vendégével, a paraguayi csapattal a dél-amerikai világbajnoki selejtezősorozat harmadik fordulójában.

Az argentinok a 21. percben hátrányba kerültek, ám Nicolas Gonzalez fejese révén a 41. percben egyenlítettek.

A második félidőben Lionel Messitől videobírós visszanézést követően elvettek egy gólt, mert a csapat támadása szabálytalansággal indult.

Hiába játszottak ezt követően is nagy mezőnyfölényben – 69 százalékos labdabirtoklás – a hazaiak, nem tudták megszerezni a három pontot érő találatot.

Az argentinok tíz mérkőzés óta veretlenek, legközelebb szerdán Peruval csapnak össze.

Dél-amerikai vb-selejtezők, 3. forduló:
Argentína–Paraguay 1–1

Korábban:
Bolívia–Ecuador 2–3

Az állás: 1. Argentína 7 pont/3 mérkőzés, 2. Brazília 6 pont/2 mérkőzés (9-2), 3. Ecuador 6/3 (7-5), 4. Paraguay 5/3, 5. Kolumbia 4/2 (5-2), 6. Uruguay 3/2, 7. Chile 1/2 (3-4), 8. Peru 1/2 (4-6), 9. Venezuela 0/2 (0-4), 10. Bolívia 0/3 (3-10)