A spanyolok feltörölték a padlót a németekkel a Nemzetek Ligájában

2020. november 17., kedd 22:45

A Nemzetek Ligája A-ligájában kedd esti meccsein a spanyol válogatott 6-0-ra kiütötte Németországot, így bejutott a négyes döntőbe. A franciák hátrányból felállva győzték le a svédeket (4-2), a portugálok pedig a hosszabbításban használták ki közel 40 perces emberelőnyüket Horvátországban (2-3)

A spanyol csapatnak mindenképpen nyernie kellett a csoportelsőséghez, Luis Enrique együttese ennek szellemében vetette bele magát a németek elleni rangadóba.

A hazaiak Morata, Ferrán Torres, valamint Rodri góljával már az első félidőben lerendezték a lényegi kérdéseket,

ráadásul a második játékrészben a ManCity támadója mesterhármasig jutott, a kiütéses, 6-0-s végeredményt pedig a csereként beálló Oyarzabal állította be.

Némi meglepetésre a Stade de France-ban a vendég svéd válogatott szerzett vezetést,

Giroud, majd Pavard találatával azonban még a félidőt megelőzően fordítottak a hazaiak.

Szünet után a Chelsea mellőzött támadója újabb gólt szerzett, s bár a hajrá Robin Quaison 88. percben lőtt találata miatt tartogatott még némi izgalmakat, a csereként pályára lépő Kingsley Coman a 95. percben végleg eldöntötte a három pont sorsát.

A csoport másik meccsén Horvátország az Eb-címvédő portugálokat fogadta és félidőben Mateo Kovacic góljával 1-0-ra vezetett. A második játékrész elején fordítottak a vendégek, akik ráadásul Marko Rog kiállítása miatt emberelőnybe is kerültek az 51. percben. A horvátok azonban nem adták fel, Kovacic révén 10 emberrel egyenlítettek

és bár sokáig úgy tűnt, bravúros pontot szereznek, a 90. percben Ruben Dias megnyerte a mérkőzést Portugáliának.

Nemzetek Ligája, 6. forduló:

A divízió: 3. csoport:

Horvátország-Portugália 2-3 (1-0)

Franciaország-Svédország 4-2 (2-1)

A végeredmény: 1. Franciaország 16 pont, 2. Portugália 13, 3. Horvátország 3 (9-16), 4. Svédország 3 (5-13)

4. csoport:

Spanyolország-Németország 6-0 (3-0)

Svájc-Ukrajna - elmaradt

A végeredmény: 1. Spanyolország 11 pont/6 mérkőzés, 2. Németország 9/6, 3 Ukrajna 6/5, 4. Svájc 3/5

A Svájc-Ukrajna mérkőzés sorsáról a UEFA dönt.

C divízió: 1. csoport:

Luxemburg-Azerbajdzsán 0-0

Montenegró-Ciprus 4-0 (3-0)

A végeredmény: 1. Montenegró 13 pont, 2. Luxemburg 10, 3. Azerbajdzsán 6, 4. Ciprus 4

D divízió: 1. csoport:

Málta - Feröer-szigetek 1-1 (0-0)

Andorra-Lettország 0-5 (0-1)

A végeredmény: 1. Feröer-szigetek 12 pont, 2. Málta 9, 3. Lettország 7, 4. Andorra 2

2. csoport: Gibraltár-Liechtenstein 1-1 (1-1)