Élre állt a Chelsea a Premier League-ben

2020. november 21., szombat 15:22

Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság kilencedik fordulójában a Chelsea idegenben 2–0-ra legyőzte a Newcastle Unitedet, ezzel pedig a tabella élére ugrott.

Frank Lampard csapata sorozatban a harmadik győzelmét aratta, és már 18 szerzett pontnál jár az angol élvonalban.

A 10. percben Mason Mount adott középre, a menteni igyekvő Federico Fernándezről azonban a saját kapujába pattant a labda. A második félidőben Tammy Abraham is betalált Timo Werner passzából, a végeredmény 0–2 lett.

2014. szeptemberi debütálása óta ez már az ötödik öngólja volt Fernándeznek. Az utóbbi hat évben senki nem talált nála többször a saját kapujába a PL-ben.

A forduló szombati játéknapján a Tottenham a Manchester Cityt fogadja 18.30-kor, a Manchester United pedig a West Bromot látja vendégül 21 órától.