Csak a szokásos: Ibrahimovic duplázott, a Milan legyőzte a Napolit

2020. november 22., vasárnap 22:44

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság nyolcadik fordulójában az AC Milan idegenben 3–1-re legyőzte a Napolit.

A 20. percben Theo Hernández remek beadásából fejelt gólt Zlatan Ibrahimovic, aki az 54. percben megszerezte saját maga és csapata második gólját is.

A 39 éves csatár már tíz gólnál jár az idényben. A Milanban nála többször csak Marco van Basten ( 28 évvel ezelőtt) szerzett több gólt egy idény első nyolc fordulójában az olasz élvonalban.

A 63. percben Dries Mertens szépített, azonban néhány perccel később emberhátrányba kerültek a nápolyiak, mert Tiemoué Bakayoko összeszedte a második sárga lapját.

Ibrahimovicot tíz perccel a vége előtt húzódás miatt le kellett cserélni.

A hajrában a 21 éves Jens Hauge is betalált. A norvég játékosnak ez volt az első gólja a Serie A-ban, a végeredmény 1–3 lett.

Győzelmével Stefano Pioli (aki egyébként koronavírusos megbetegedése miatt ezen a mérkőzésen nem ülhetett a kispadon) csapata ismét a tabella élére ugrott a Serie A-ban.

A vörös-feketéknek 20 pontjuk van, a második Sassuolónak 18, a harmadik Romának 17. Gennaro Gattuso együttese 14 ponttal a hatodik.

A Milan tíz után után tudott ismét bajnokit nyerni a San Paolo Stadionban.