Már csak az Arsenal hibátlan az Európa-ligában

2020. december 3., csütörtök 23:00

Az Arsenal 4–1-re legyőzte a Rapid Wient az Európa-liga 5. fordulójában, ezzel továbbra is száz százalékos, a mezőnyben egyedüliként, valamint bár biztosan csoportelsőként végez. Szintén bebiztosította első helyét az AS Roma, amely a svájci Young Boys ellen nyert hazai pályán 3–1-re.

Az Ágyúsok mintegy 2000 néző előtt fogadták az osztrák együttest, és hamar, már a 10. percben megszerezték a vezetést Alexandre Lacazette óriási góljával. A Rapid nem tanúsított nagy ellenállást, így az Arsenal a félidőben már 3–0-s előnyben volt, és hiába szépítette a vendégek rögtön a szünet után, Emile Smith-Rowe a 66. percben bebiztosította a győzelmet, ami egyúttal a 4–1-es végeredményt is jelentette.

Az Arsenal 5 forduló után 15 ponttal áll és az Európa-liga egyetlen hibátlan csapata, mivel a Hoffenheim korábban nem tudott nyerni a Crvena zvezda otthonában.

Lacazette bombája

Hiába vezetett a svájci Young Boys az AS Roma vendégeként, az olasz csapat könnyedén fordított és győzött 3–1-re, amivel megszerezte az A-csoport első helyét. Érdemes megnézni a rómaiak második találatát, Riccardo Calafiori bombájára mozdulni sem tudott a kapus.

Calafiori gólja

Az E-csoportban a már biztosan búcsúzú Omonia Nicosia 2–1-re legyőzte a PAOK-ot,

a ciprusi együttesben Lang Ádám végig pályán volt.

Ebből a négyesből a Granada és a PSV Eindhoven továbbjutott, miután a holland együttes nyerni tudott spanyol riválisa otthonában, a PAOK pedig kikapott.

Az F-jelű kvartettben még semmi sem dőlt el, mivel a Real Sociedad a Rijekával, az Alkmaar a Napolival játszott döntetlent. A nápolyiak kapusa, David Ospina büntetőt védett, így csapata megúszta a vereséget és továbbra is vezeti a csoportot 10 ponttal az egyaránt 8-8 pontos Sociedad és Alkmaar előtt. A Rijekának ez volt az első megszerzett pontja.

A-csoport

AS Roma–Young Boys 3–1 (1–1)

CFR Cluj–CSZKA Szófia 0–0

Az állás: 1. (és továbbjutott) AS Roma 13 pont, 2. Young Boys 7, 3. Cluj 5, 4. CSZKA Szófia 2

B-csoport

Arsenal–Rapid Wien 4–1 (3–0)

Molde–Dundalk 3–1 (2–0)

Az állás: 1. (és továbbjutott) Arsenal 15 pont, 2. Molde 9, 3. Rapid Wien 6, 4. Dundalk 0

C-csoport

Slavia Praha–Hapoel Beer Seva 3–0 (2–0)

Nice–Bayer Leverkusen 2–3 (1–2)

Az állás: 1. (és továbbjutott) Slavia Praha 12 pont (11–6), 2. (és továbbjutott) Bayer Leverkusen 12 (17–8), 3. Nice 3 (8–15), 4. Hapoel Beer-Sheva 3 (6–13)

D-csoport

Benfica–Lech Poznan 4–0 (1–0)

Glasgow Rangers–Standard Liége 3–2 (2–2)

Az állás: 1. (és továbbjutott) Rangers 11 pont (11–7), 2. (és továbbjutott) Benfica 11 (16–7), 3. Lech Poznan 3 (6–12), 4. Standard Liege 3 (5–12)

E-csoport

Granada–PSV Eindhoven 0–1 (0–1)

Omonia Nicosia–PAOK Szaloniki 2–1 (1–1)

Az állás: 1. (és továbbjutott) Granada 10 pont, 2. (és továbbjutott) PSV 9, 3. PAOK 5, 4. Omonia 4

F-csoport

AZ Alkmaar–Napoli 1–1 (0–1)

Real Sociedad–Rijeka 2–2 (0–1)

Az állás: 1. Napoli 10 pont, 2. Real Sociedad 8 (4–3), 3. AZ Alkmaar 8 (6–3), 4. Rijeka 1