Martial olyat tett, amire csak öt MU-játékos volt képes

2021. január 1., péntek 22:59

Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 17. fordulójában a Manchester United 2–1-re legyőzte az Aston Villát, ezzel pontszámban beérte a listavezető Liverpoolt.

Anthony Martial Aaron Wan-Bissaka jobboldali beadásából a 40. percben fejjel szerzett vezetést a „vörös ördögöknek”.

A francia támadó ezzel már a hét minden napján eredményes volt a Manchester United színeiben a Premier League-ben.

Rajta kívül ez csak Ryan Giggsnek, Andrew Cole-nak, David Beckhamnek és Wayne Rooneynak sikerült korábban.

Bertrand Traoré az 58. percben egyenlített, de három perccel később Bruno Fernandes tizenegyesből betalált, ezzel ismét előnybe került az MU. Az „oroszlánoknak” több egyenlítési lehetőségük is volt, de nem tudtak egalizálni, 2–1 maradt a végeredmény.

Az Aston Villa öt meccs után kapott ki ismét az angol élvonalban. Ole Gunnar Solskjaer csapatának 33 pontja van a tabellán, ugyanannyi, mint a listavezető Liverpoolnak.

A nap korábbi mérkőzésén az Everton hazai pályán 1–0-ra kikapott a West Ham Unitedtől.