Fölényesen nyert az Atalanta és a Napoli, botlott a Lazio

2021. január 3., vasárnap 17:13

Az olasz labdarúgó-bajnokság 15. fordulójának vasárnap délutáni mérkőzésein az Atalanta a Sassuolót (5–1), a Napoli a Cagliarit (1–4) győzte le magabiztosan. A Lazio ellenben nem bírt a kiesés ellen harcoló Genoával, csupán 1–1-es döntetlent játszottak a rómaiak idegenben.

Az Atalanta már félidőben 2–0-ra vezetett,

a második játékrészben pedig a duplázó Duvan Zapata vezérletével végül kiütéses, 5–1-es győzelmet aratott.

A Napoli a második félidőre tartalékolt Cagliariban, Gennaro Gattuso csapatának a szintén duplázó Piotr Zieliński volt a vezére, amely a meccset emberhátrányban befejező rivális otthonából 4–1-es sikerrel hozta el a három pontot.

A Roma Edin Džeko találatával gyűrte le a Sampdoriát,

a Lazio viszont hiába vezetett Ciro Immobile góljával már a 15. percben a Genoa vendégeként,

a hazaiak a második félidőben egyenlítettek, így Simeone Inzaghi csapata értékes pontokat veszített.