A Barcelona jutott elsőként a spanyol Szuperkupa döntőjébe

2021. január 14., csütörtök 09:02

A Barcelona biztosította helyét elsőként a spanyol labdarúgó Szuperkupa fináléjában, miután szerdán 11-esekkel legyőzte a Real Sociedad csapatát.

A találkozó első félidejében a katalánok szereztek vezetést Fenkie de Jong góljával, a második játékrész elején azonban Mikel Oyarzabal büntetőből egyenlített. Mivel sem a folytatásban, sem a 2x15 perces hosszabbításban sem esett gól, 11-es párbaj döntött a továbbjutásról. És bár a Barcából ketten hibáztak,

Imanol Alguacil együtteséből hárman is kihagyták saját büntetőjüket, így a  Barcelona jutott a fináléba.

A szuperkupa négy résztvevője az előző bajnoki szezon két legjobbja, a Real Madrid és a Barcelona, valamint a Király Kupa két döntőse, a Real Sociedad és az Athletic Bilbao -

utóbbi két együttes a koronavírus-járvány miatt egyelőre nem tudta lejátszani a kupafinálét.

A Real Madrid és a Bilbao csütörtök este lép pályára Malagában. A trófea sorsáról a vasárnapi sevillai döntő határoz.

Az előző idényben Szaúd-Arábiában rendezték a Spanyol Szuperkupát, s a Real Madrid nyert. Amint lehetséges, a torna visszatér majd a közel-keleti országba, amely három évre szóló szerződést kötött a rendezésről a spanyolokkal.