Gulácsiék ellen nyílt ki a mainzi gólcsap – megvan Szalaiék 2. sikere

2021. január 23., szombat 17:27

A Bundesliga-idény legjobb védelmével bíró RB Leipzig látogatott az eddig csupán 15-ször eredményes (ennél csak két rosszabb mutató volt a ligában!) Mainz otthonában, ahol aztán „természetesen” ezúttal kinyílt a gólcsap.

A sérült Szoboszlai Dominik nélkül, ugyanakkor Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal a kezdőjében felálló lipcseiek az első negyedóra végén törték fel a mainzi reteszt, Sabitzer bombáját még Zentner és a léc közösen hárította, a kipattanót viszont Tyler Adams értékesítette nagyon okosan (0–1).

A hazaiak az első félidő derekán hasonló szituációból egyenlítettek, Gulácsi elsőre még védeni tudott, a kipattanóra viszont ezúttal is egy támadó érkezett elsőként, Moussa Niakhaté pedig egyenlített (1–1).

Az első félóra végén újabb váratlan gólszerző tűnt fel az eredményjelzőn, Halstenberg vette vissza a lipcsei előnyt, de jött az újabb sokk, Niakhaté újabb pontrúgást követően volt eredményes (2–2).

Ezzel pedig még nem volt vége! Danny da Costa szólója után ugyanis Leandro Barreiro megelőzte a labdáért vetődő Gulácsit, a második félidő elején pedig már a Mainznál volt az előny (3–2)!

A házigazdánál Szalai Ádám a 66. percben érkezett a pályára, a vendégeknél Orbán a 88. percben besárgult, újabb gól pedig már nem esett, így meglett a mainziak második sikere, a lipcseiek pedig óriási hátrányba kerülhetnek az aranyéremért folytatott csatában.

A Freiburg a sérült Sallai Roland nélkül győzte le a Stuttgartot, a Frankfurtot pedig ismét André Silva repítette, a Milannál felsülő portugál támadó már 14 gólnál jár a bajnoki idényben! Az Eintrachtnál lehet valami a levegőben, hiszen a Realnál felsülő Luka Jovics is remekel, visszatérése óta a harmadik bajnokiján háromszor volt eredményes, pedig összesen csak 76 percet játszott!

BUNDESLIGA

18. FORDULÓ

Augsburg–Union Berlin 2–1 (Niederlechner 17., 47. ill. Ingvartsen 25.)

Bielefeld–Eintracht Frankfurt 1–5 (Cordova 36., ill. André Silva 25., 33., Kosztics 27., . Nilsson 51. – öngól, Jovics 75.)

Freiburg–VfB Stuttgart 2–1 (Demirovic 14., Dzsung Vu Jung 37., ill. Wamangituka 7.)

Bayer Leverkusen–Wolfsburg 0–1 (Baku 35.)

Mainz–RB Leipzig 3–2 (Niakhaté 24., 34., Barreiro 35., ill. T. Adams 15., Halstenberg 30.)

18.30: Hertha BSC–Werder Bremen (Tv: Sport2)

Az élmezőny állása: 1. Bayern München 39 pont (17 meccs), 2. RB Leipzig 35, 3. Leverkusen 32 (32–18), 4. Wolfsburg 32 (27–19)

Borítókép: Kai Pfaffenbach / AFP