A Milan Van Bastenék klubrekordját megdöntve újra győzött

2021. január 30., szombat 16:56

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 20. fordulójában a Milan idegenben 2–1-re legyőzte a Bolognát.

Az éllovas vendégek már a 12. percben közel voltak a vezetéshez, Theo Hernandez lepte meg kis híján szabadrúgásával a bolognai kapust, de Skorupski visszatáncolva védeni tudott.

Ahogyan szűk negyedórával később Ibrahimovic büntetőjénél is hárított, pechére pont Rebic érkezett a kipattanóra, aki már nem hibázott (0–1).

A Milan ezzel sorozatban a 20. idegenbeli Serie A-mérkőzésén talált be, ezzel megdöntve az 1992 és 1993 között 19-es szériát építő csapat klubrekordját.

Abban az időszakban a Milan Marco van Basten vezérletével bajnok lett (1992–1993), majd ismételt és BL-t nyert (1993–1994).

Az első félidő hajrájában Donnarummának kellett kétszer is nagyot védenie, de még így is a tíz, kaput eltaláló lövésből csak egy gólt engedő Skorupski volt a félidő legjobbja.

A fordulást követően újra gyorsan büntetőhöz jutott a vendégcsapat, ezúttal már Kessié állt a labda mögé, ő pedig nem rontott (0–2).

A kényelmes előnybe kerülő Milan kissé bealudt a hajrára, a percekkel korábban beálló Poli lőtte ki a rövid felsőt, izgalmat csempészve a végjátékba – de újabb gól már a hazaiak nagy nyomása ellenére sem esett (1–2).

A Juventus a 20. percben jutott előnyhöz a Sampdoria otthonában egy Cristiano Ronaldo, Morata, Chiesa összjáték végén, majd a ráadás pillanataiban Ramsey biztosította be a vendégek sikerét (0–2).

Az Inter még gyorsabban döntött, a 7. percben Eriksen jobb oldali szabadrúgását követően Improtáról került saját kapujába a labda (1–0). A második félidőben Lautaro Martínez is kilőtte 16 méterről a rövid alsót, majd Romelu Lukaku is bevette kétszer a Benevento kapuját, az Inter így 4–0-ra nyert, és tapad városi riválisára.

SERIE A

20. FORDULÓ

Bologna–Milan 1–2 (Poli 81., ill. Rebic 26., Kessié 54. – 11-esből)

Sampdoria–Juventus 0–2 (Chiesa 20., Ramsey 91.)

Internazionale–Benevento 4–0 (Improta 7. – öngól, L. Martínez 57., Lukaku 67., 78.)

Az állás: 1. Milan 46 pont, 2. Inter 44, 3. Juventus 39 (19), 4. Roma 37 (19), 5. Atalanta 36 (19), 6. Napoli 34 (18)

Borítókép:  Alberto Pizzoli  / AFP