Rangadót bukott az Atalanta, a Roma tíz perc alatt lerendezte

2021. január 31., vasárnap 22:39 | aznap frissítve

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 20. fordulójának vasárnapi rangadóján a Lazio idegenben 3–1-re legyőzte az Atalantát.

A fővárosiak már a 3. percben megszerezték a vezetést Marusic góljával, majd a fordulást követően Correa is gyorsan betalált. A házigazda a csereként beálló Pasalic révén szépített a hajrában

ez volt az Atalanta idénybeli 10. gólja, amelyet cserejátékos szerzett, ezzel pedig az öt topliga legjobbjának számít.

Újabb gólt viszont már csak egy Lazio-csere szerzett, Muriqi egy perccel beállását követően eldöntötte a három pont sorsát.

A Napoli a Balogh Botondot nem nevező Parma ellen az első félidőt uralva a 32. percben szerzett vezetést Elmasz góljával, és bár a második félidőben inkább a vendégek voltak aktívabbak, Politano megpattanó lövésével 2–0-ra nyert a házigazda.

Az esti mérkőzésen a Roma tíz perc alatt lerendezte a Veronát, Mancini, Mhitarjan és Borja Mayoral is betalált az első fél óra előtt, a vendégek erejéből csak szépítésre futotta (3–1).

SERIE A

20. FORDULÓ

Spezia–Udinese 0–1 (De Paul 52. – 11-esből)

Atalanta–Lazio 1–3 (Pasalic 79., ill. Marusic 3., J. Correa 51., Muriqi 82.)

Cagliari–Sassuolo 1–1 (Joao Pedro 76., ill. Boga 94.)

Crotone–Genoa 0–3 (Destro 24., 51. Czyborra 29.)

Napoli–Parma 2–0 (Elmasz 32., Politano 82.)

Roma–Verona 3–1 (G. Mancini 20., Mhitarjan 22., Borja Mayoral 29., ill. Colley 62.)

Az élmezőny állása: 1. Milan 46 pont, 2. Inter 44, 3. Roma 40, 4. Juventus 39 (19 meccs), 5. Napoli 37 (19), 6. Lazio 37, 7. Atalanta 36

Borítókép: Miguel Medina / AFP