Hoppá! Két büntető is kevés volt a PSG-nek a kiesőjelölt ellen

2021. január 31., vasárnap 17:05

A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 22. fordulójában a PSG óriási meglepetésre 3–2-re kikapott a Lorient vendégeként.

A legutóbbi nyolc kiírásból hetet megnyerő párizsiak az első félidő hajrájában kerültek hátrányba Abergel gólja miatt, de a szünet előtt Neymar büntetőből egyenlíteni tudott.

A fordulást követően a brazil újabb tizenegyest értékesített (1–2), de ez sem szegte a hazaiak kedvét, Wissa a 80. percben egyenlített, a 92. percben pedig Moffi a győztes gólt is megszerezte (3–2).

Vereségével a 45 pontos párizsi együttes maradt a Lyon (46) mögött, ráadásul nem sokkal később még a Lille (48) is megelőzte, míg a Lorient sikerével feljött az osztályozót jelentő 18. helyre.

A PSG-nek ez már az 5. veresége volt, 22 forduló alatt ez a legmagasabb mennyiség, amióta a klubot megvásárolták és felvirágoztatták (2011–2012-es idény ÓTA).

Borítókép:  Damien Meyer /  AFP