Suárez megint lecsapott, fél kézzel már fogja az aranyat az Atlético

2021. január 31., vasárnap 18:22

Meccsről meccsre közeledik a bajnoki címhez az Atlético Madrid, a „matracosok” ezúttal a Cádizt verték idegenben, és már tíz ponttal vezetik a La Ligát – egy meccsel kevesebbet játszva.

A siker fő letéteményese ezúttal is Luis Suárez volt, aki az első fél óra végéhez közeledve parádés szabadrúgással köszönt be (0–1).

Erre még gyorsan jött a válasz, egy remek akció végén Negredo szép visszacsel után tekert a hosszú alsó sarokba (1–1).

Az Atlético ezzel sorozatban a harmadik bajnokiján kapott gólt, ami nem feltétlenül jellemző Simeone betonvédelmére.

A szünet előtt Saúl kapott bele egy beadásba, ami mindenkit meglepve a hosszú felsőbe hullott, így a pihenőre előnnyel mehettek a vendégek (1–2).

A második félidő elején pedig gyorsan le is rendezték a vitás kérdéseket, Suárez újabb pontrúgásból, ezúttal büntetőből volt eredményes (1–3).

Az uruguayi támadó a 14. bajnoki gólját szerezte az idényben, amivel vezeti a La Ligát, 2021-ben pedig már hatodszor volt eredményes.

A második félidő derekán Negredo újabb gólt szerzett, de a végjátékban Koke visszaállította a közte kettőt (2–4).

Az Atlético Madrid sorozatban a nyolcadik bajnokiját nyerte meg, sőt, a Real elleni derbizakót megelőzően is volt hét sikere, így a legutóbbi 16 bajnokijából 15-öt megnyert. Ennek köszönhetően már tíz pont az előnye városi riválisával szemben, ráadásul eggyel kevesebb meccset játszva.

Az Atléti 40 gólja a legtöbb a ligában (bár ma a 39-szer eredményes Barcelona előzhet, de már meccsfórban tenné ezt), a 10 kapott pedig kiemelkedően a legjobb.

Érik az az aranyérem...

LA LIGA

21. FORDULÓ

Getafe–Alavés 0–0

Cádiz–Atlético Madrid 2–4 (Negredo 35., 71. ill. L. Suárez 28., 50. – 11-esből, Saúl 45., Koke 88.)

Granada–Celta Vigo 0–0

Barcelona–Athletic Bilbao 2–1 (Messi 20., Griezmann 75., ill J. Alba 49. – öngól)

Az élmezőny állása: 1. Atlético Madrid 50 (19 meccs), 2. Barcelona 40 (20), 3. Real Madrid 40 (20), 4. Sevilla 39 (20)

Borítókép: Cristina Quicler / AFP