A Manchester City idegenben nyert, a Liverpool otthon kapott ki

2021. február 3., szerda 23:28

Nem a házigazdák napja volt a szerdai a Premier League-ben, mind az öt vendégcsapat három pontot szerzett

A Manchester City már a harmadik percben betalált a Burnley vendégeként, Gabriel Jesus után pedig Sterling is eredményes volt még az első félidőben. A fordulást követően Mahrez is a kapuba juttatta a labdát, de a videobíró ezt végül nem adta meg, így maradt a 0–2.

A Fulham otthonában pályára lépő Leicester City sem bízta a véletlenre, Iheanacho bő negyedóra után szerzett vezetést, a szünet előtt pedig Justin állította be a végeredményt, ez is 0–2.

A nap meglepetésére Liverpoolban került sor, ahol a címvédő 1–0-ra kikapott a 15. helyre kapaszkodó Brightontól, így hét pont a hátránya az egy meccsel kevesebbet játszó éllovassal szemben.

PREMIER LEAGUE

22. FORDULÓ

Burnley–Manchester City 0–2 (Gabriel Jesus 3., Sterling 38.)

Fulham–Leicester City 0–2 (Iheanacho 17., Justin 44.)

Leeds United–Everton 1–2 (Raphinha 48., ill. Sigurdsson 9., Calvert-Lewin 41.)

Aston Villa–West Ham 1–3 (Watkins 81., ill. Soucek 51., Lingard 56., 83.)

Liverpool–Brighton 0–1 (Alzate 56.)

Az állás: 1. Manchester City 47 pont (21 meccs), 2. Manchester United 44, 3. Leicester City 42, 4. Liverpool 40

Borítókép: Paul Ellis / AFP