Fradi-góleső a derbin, kiesőzónába csúszott az Újpest

2021. február 3., szerda 21:52

A labdarúgó NB I 19. fordulójában a Ferencváros 4–0-ra legyőzte idegenben az Újpestet, így már 13 ponttal vezeti a bajnokságot, míg a lila-fehérek a Budafok ZTE elleni sikerével a kiesőzónába csúsztak.

Sosem látott óriási differencia (24 pont) tátongott a csapatok között, és bár a derbi mindig derbi, emiatt azért kérdéses volt, mennyire lesz valóban rangadó az ütközetből.

A meccs elején a „lilák” voltak aktívabbak, Tallo eseténél azonban reklamáltak büntetőt, néma maradt a síp.

A listavezető „zöldek” a 24. percben törték fel a hazai reteszt, a kapu előtti kavarodásból Isael talált végül be (0–1).

Ez a gól megfogta a hazaiakat, s bár a szünetig kibírták újabb kapott gól nélkül, a fordulást követően jött a második találat: Isael szöglete után Tallo csúsztatott a saját kapujába (öngól, 0–2).

A hajrához közeledve Uzuni kotorta közelről kapuba a harmadikat, a végén pedig még Vécsei megpattanó lövése is a kapuban kötött ki (0–4).

NB I

19. FORDULÓ

Puskás Akadémia–DVTK 2–0 (Kiss T. 24., Plsek 53. – 11-esből)

Honvéd–Paks 1–1 (Balogh N. 56., ill. Ádám M. 49.)

Budafok–Zalaegerszeg 3–1 (Zsóri D 39., Kovács D. 49., 52. – az elsőt 11-esből, ill. Lesjak 80.)

Újpest–Ferencváros 0–4 (Isael 24., Tallo 47. – öngól, Uzuni 76., Vécsei B. 90.)

Az állás: 1. Ferencváros 46 pont, 2. Fehérvár 33, 3. Puskás Akadémia 30, 4. MTK 29, 5. Kisvárda 28, 6. Paks 26, 7. Mezőkövesd 25, 8. Zalaegerszeg 22, 9. Honvéd 22, 10. Budafok 10., 11. Újpest 19., 12. DVTK 14

Borítókép: Kovács Tamás / MTI