A Tottenham sem tudta feltörni a Chelsea-reteszt

2021. február 4., csütörtök 22:50

A Chelsea sikerét hozta az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 22. fordulójának csütörtöki derbije, a Tottenham otthonában Jorginho büntetőjével nyertek a „kékek”.

Az első félidő masszív Chelsea-fölényt hozott, a vendégek uralták a meccset, 68 százalékban birtokolták a labdát, sorra rúgták a szögleteket és próbálkoztak kapura lövésekkel is, igaz, csak egyszer találták el a kaput.

Na, abból speciel gól lett, Jorginho magabiztosan értékesítette a Dier buta szabálytalansága miatt megítélt büntetőt (0–1).

José Mourinho együttese a szünet után sem nagyon szaggatta az istrángot – az egyetlen érdemi lehetőségre az utolsó előtti percig kellett várni, de az sem talált kaput –, a vendégek részéről pedig Werner és Mount lehetősége is kimaradt.

A Chelsea Thomas Tuchel vezetésével a harmadik meccsét is kapott gól nélkül hozta le, a Wolverhampton elleni 0–0 és a Burnley 2–0-s legyőzése után most a londoni derbin 1–0-ra nyert.

PREMIER LEAGUE

22. FORDULÓ

Tottenham–Chelsea 0–1 (Jorginho 24. – 11-esből)

Az állás: 1. Manchester City 47 pont (21 meccs), 2. Manchester United 44, 3. Leicester City 42, 4. Liverpool 40, 5. West Ham 38, 6. Chelsea 36, 7. Everton 36 (20), 8. Tottenham 33 (21)

Borítókép: Kirsty Wigglesworth / AFP