Luis Suárez megdöntötte Cristiano Ronaldo rekordját

2021. február 8., hétfő 23:08

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 22. fordulójában az Atlético Madrid hazai pályán 2–2-es döntetlent játszott a Celta Vigóval.

Az öt bajnoki meccs óta nyeretlen, mezőny közepén tanyázó vendégek az első negyedóra végéhez közeledve Santi Mina csukafejesével jutottak előnyhöz (0–1), de Luis Suárez az első félidő végén, majd a második elején is estében talált a kapuba, megfordítva a meccset (2–1).

A 34 éves uruguayi támadó a 17. La Liga-meccsén megszerezte a 15. és a 16. gólját is, ezzel pedig Cristiano Ronaldo Real Madridnál bemutatott kezdését (17/15) felülmúlva már az övé a legjobb rajt egy spanyol klubban ebben az évszázadban.

A „matracosok” öröme viszont nem lehetett teljes, mivel az utolsó előtti percben Facundo Ferreyra egyenlített, így az Atlético Madrid nyolc győzelem után botlott ismét az élvonalban (2–2).

LA LIGA

22. FORDULÓ

Atlético Madrid–Celta Vigo 2–2 (L. Suárez 45., 50., ill. Mina 13., Ferreyra 89.)

Az állás: 1. Atlético Madrid 51 pont (20 meccs), 2. Barcelona 43 (21, 44–20), 3. Real Madrid 43 (21, 37–19), 4. Sevilla 42 (21)

Borítókép: Pierre-Philippe Marcou / AFP