A Real Madrid ismét legyőzte kedvenc ellenfelét

2021. február 9., kedd 22:48

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 1. fordulójából elhalasztott mérkőzésén a Real Madrid 2–0-ra legyőzte a Getafét.

Egyik kedvenc ellenfelével találkozott a királyi gárda, hiszen a legutóbbi 13 bajnokijukból 12-t nyert meg a Real, egyszer pedig ikszeltek a felek.

Az első félidőben kis túlzással csak egy csapat volt a pályán, de hiába volt 7–0 a kapura lövések száma, a házigazda sem volt pontos.

Egyórányi játékot követően megtört a jég, szokás szerint Karim Benzemának köszönhetően, és már a negyedik gólját szerezte meg Vinícius Jr. előkészítései után (1–0).

Nem sokkal később egy Marcelo, Mendy összjátékot is gól koronázott, a Real Madrid végül így 2–0-ra nyert, és visszaelőzte a Barcelonát.

LA LIGA

AZ 1. FORDULÓBÓL ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉS

Real Madrid–Getafe 2–0 (Benzema 60., Mendy 66.)

Az állás: 1. Atlético Madrid 51 pont (20 meccs), 2. Real Madrid 46 (22), 3. Barcelona 43 (21), 4. Sevilla 42 (21), ...13. Getafe 24 (22)

Borítókép: Gabriel Bouys / AFP