Itt a meglepetés: otthon esett ki a Fradi a Magyar Kupából

2021. február 24., szerda 19:44 | aznap frissítve

A bajnokságban címvédő és listavezető Ferencváros hazai pályán 2–1-es vereséget szenvedett a legutóbbi idényben ezüstérmes MOL Fehérvár FC-től a labdarúgó Magyar Kupa szerdai nyolcaddöntőjének rangadóján.

A vendégek Nikolics Nemanja révén szereztek vezetést már a nyolcadik percben, de nem sokkal később Stopira öngóljával egyenlítettek a szezonban Bajnokok Ligája csoportkörös zöld-fehérek. Öt perccel az első félidő vége előtt az öngólt vétő fehérvári védő jóvá tette hibáját és eldöntötte a találkozót, mivel a második játékrészben a Ferencváros nem tudott egyenlíteni.

A Debreceni VSC Varga József 121. percben szerzett góljával 2–1-re legyőzte a hozzá hasonlóan másodosztályú Siófokot. A vendéglátó hajdúságiak a rendes játékidő 91. percéig vezettek, amikor a Siófok a Pávkovics Bence kiállítása utáni szabadrúgásból Gaál Bálint révén kiegyenlített.

A csapatok már a hosszabbításnak is a ráadásában jártak, amikor érkezett a 32 éves, debreceni nevelésű harmincszoros válogatott védekező középpályás, és közeli fejesével továbbjuttatta az emberhátrányban futballozó debrecenieket.

MOL Magyar Kupa, nyolcaddöntők:
Ferencváros–MOL Fehérvár 1–2 (1–2)
Szombathelyi Haladás (NB II)–Kisvárda Master Good 0–1 (0–1)
Debreceni VSC (NB II)–BFC Siófok (NB II) 2–1 (1–0, 1–1, 1–1) – hosszabbítás után
Puskás Akadémia FC–Újpest FC 1–2 (0–1)
ZTE FC–Budapest Honvéd 2–1 (0–1, 1–1, 2–1) – hosszabbítás után
Paksi FC–Budafoki MTE 2–4 (2–3)
Tállya KSE (NB III)–MTK Budapest 1–4 (0–2)
Mezőkövesd Zsóry FC–Diósgyőri VTK 2–0 (2–0)