A Fradival egyikük sem bírt, az El-ben már nyolcaddöntősek!

2021. február 25., csütörtök 22:55 | aznap frissítve

Az Ajax és az Arsenal továbbjutott, a Napoli viszont nem került a legjobb 16 közé a labdarúgó Európa-ligában.

A holland és a francia éllovas csatáján az első nagyobb helyzetét értékesítő Ajax került előnybe Davy Klaasen fejesével az első negyedóra végén, és hiába próbálkozott a Lille, egyszerűen nem találta el a kaput. A hazai mérkőzésen a végjátékig vezető, majd 2–1-re kikapó franciák számára a 78. percben jött vissza a remény, amikor Juszuf Jazici büntetőjével egyenlítettek, viszont hiába mentek előre a hosszabbítást érő gólért, a 88. percben Brian Brobbey visszafejelt labdája után David Neres közeli fejesével eldöntötte a továbbjutás kérdését az Ajax (2–1).

Az Arsenal az első meccsen elért 1–1 után kedvező helyzetből várta a Benfica elleni pireuszi visszavágót, viszont Pierre-Emerick Aubameyang vezető találata után a portugálok fordítani tudtak, és bár Tierney a második félidő derekán egyenlített, egészen a 87. percig továbbjutásra álltak. Akkor azonban ismét jött Aubameyang, megszerezve a győztes találatot (3–2).

A Fradi ellen a BL-ben alulmaradó Molde kiejtette a Hoffenheimet, a Rangers két meccsen kilencet vágott az Antwerpennek, a Napoli pedig hiába nyert otthon, a Granada örülhetett a 16 közé jutásnak.

A 21 órás sáv

A Szerbiában a győzelmét az utolsó másodpercekben kiengedő Milan már a 9. percben vezetéshez jutott Kessié büntetőjével, és bár a Crvena zvezda előbb lesről talált be, majd a léc segítette ki Donnarummát, negyedórával később a vendégek már egyenlíteni tudtak. Sőt, a fordulás után a vezetést is megszerezhették volna, de az olaszok ma 22 éves kapusa nagyot mentett. A piros-feketék is eljutottak egy lesgólig – ekkor ráadásul már emberelőnyben is játszottak, de ennek ellenére is a szerbek nyomtak a végén, hiába. A Milan így végül győzelem nélkül is továbbjutott (1–1).

A Moldéhoz hasonlóan a Dinamo Zagreb is a magyar bajnok ellen búcsúzott a BL-selejtezőben, és ugyancsak készülhet az El-nyolcaddöntőre, mivel oda-vissza legyőzte az orosz Krasznodart!

A nap meglepetéseként a Slavia Praha idegenben a második félidőben szerzett két góllal legyőzte, így kiejtette a Leicester Cityt (0–2).