Drámai fordítás, a 93. percben lett meg Gulácsiék győzelme

2021. február 27., szombat 20:33

A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 23. fordulójában az RB Leipzig hazai pályán 3–2-re legyőzte a Borussia Mönchengladbachot.

Mindkét gárda a Puskás Arénában járt a közelmúltban BL-mérkőzésen, és ahogyan az RB Leipzig a Liverpooltól, úgy szerdán a Mönchengladbach a Manchester Citytől is 2–0-ra kapott ki rendezőként, így gyakorlatilag mindkét gárda elengedheti az elitsorozatot.

A lipcseiek a bajnokságban viszont a Bayern két botlása után hirtelen két pontra kapaszkodtak az éllovasra, miközben a Borussia négy nyeretlen meccs után már csak a középmezőnyben volt.

Ehhez képest a 19. percben már két góllal vezettek a vendégek! Előbb Hofmann értékesített egy büntetőt, majd Thuram vette be Gulácsi Péter kapuját (0–2).

A Mönchengladbachnak amúgy ez volt összes, kaput eltaláló próbálkozása, miközben a házigazda hét lövéséből négy is eltalálta azt, mégsem tudott gólt szerezni.

Az 50.percben még megúszta a Borussia, mert Sörlothnak a kezéről pattant be a labda, de az 57. percben Nkunku már szabályosan talált a léc alá (1–2).

A félidő derekán pedig már egál volt! Poulsen 22 méteres lövése a jobb oldali kapufáról vágódott a hálóba (2–2).

Forsberg szabadrúgását Sommer a kapufára simogatta, az elképesztő lipcsei nyomás viszont a 93. percben csak góllá érett: Sörloth fejesével nyert a házigazda (3–2)!

Gulácsihoz hasonlóan Willi Orbán is végigjátszotta a találkozót, Szoboszlai Dominik pedig továbbra is lábadozik a sérüléséből, így nem volt a keretben.

NÉMET BUNDESLIGA

23. FORDULÓ

Bayern München–Köln 5–1 (Choupo-Moting 18., Lewandowski 34., 65., Gnabry 82., 86. ill. Szkiri 49.)

Borussia Dortmund–Bielefeld 3–0(Dahoud 48., Sancho 58., Reinier 81.)

VfB Stuttgart–Schalke 5–1(Endo 10., 26., Kalajdzic 35., Klement 88., Divadi 92.ill. Kolasinac 40.)

Wolfsburg–Hertha BSC 2–0(Klunter 38. – öngól, Lacroix 90.)

RB Leipzig–Mönchengladbach 3–2 (Nkunku 57., Poulsen 66., Sörloth 93., ill. Hofmann 6. – 11-esből, M. Thuram 19.)

Az élmezőny állása: 1. Bayern München 52 pont, 2. RB Leipzig 50, 3. Wolfsburg 45, 4. Frankfurt 42, 5. Dortmund 39, ...15. Hertha 18, 16. Bielefeld 18, 17. Mainz 17 (22), 18. Schalke 9

Borítókép:  Ronny Hartmann /  AFP