Meglepő hőse volt a Barcelonának a rangadón

2021. február 27., szombat 18:08

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 25. fordulójában a Barcelona idegenben 2–0-ra legyőzte a Sevillát.

Mindkét csapat jól szerepelt a közelmúltban a bajnokságban, a Sevilla sorozatban hét meccset nyert meg – a legutóbbi haton gólt sem kapva! –, a Barcelona pedig 14 ütközet óta volt veretlen, közte 11 sikerrel és három döntetlennel.

A kupa elődöntőjében nemrégiben egymásnak feszültek már a felek, akkor a Sevilla otthon 2–0-ra nyert, most azonban a katalánok kezdtek jobban.

Az első félidőben a házigazda kapura lövésig sem jutott, a Barcelona három nagy lehetőségéből pedig egyet kihasznált, Lionel Messi előkészítése után Ousmane Dembélé volt eredményes (0–1).

Bono 556 perc után kapott ismét gólt a bajnokságban, ez Diego López (Espanyol) 2016-os remeklése (586) óta a leghosszabb széria a La Ligában.

A második játékrészre aktívabbá vált a hazai támadógépezet, Ter Stegennek is már a játékba kellett avatkoznia, de ezt gond nélkül megtette.

Egyórányi játékhoz érve Sergino Dest találta el a kapufát, majd ismét Dembélé játszott főszerepet, szép szólója után azonban hiába tette le a labdát Messinek, az argentin 16 méterről fölélőtt.

A Barcelonának ez volt a 18. kapufája otthonától távol az idényben, ezzel az öt topligában a legpechesebb ebben a kategóriában, a második Tottenhamnek 12 van.

A második félidő derekán Lenglet lesről fejelt a hazai kapuba, Juszuf en-Nesziri pedig kezezés miatt nem örülhetett a góljának.

Az utolsó percekhez érve Lionel Messi próbálkozott addig, amíg csak túljutott Bonón, így a Barcelona végül 2–0-ra nyert.

Messi 42 meccsen 38 gólnál és 17 gólpassznál jár a Sevilla ellen, 66 percenként veszi ki a részét egy gólból.

SPANYOL LA LIGA

25. FORDULÓ

Eibar–Huesca 1–1 (Diop 83., ill. Ramírez 81.)

Sevilla–Barcelona 0–2 (Dembélé 29., Messi 86.)

Alavés–Osasuna 0–1 (Barja 77.)

Getafe–Valencia 3–0 (Arambarri 39., Ja. Mata 55., Alena 87.)

Az állás: 1. Atlético Madrid 55 pont (23 meccs), 2. Barcelona 53, 3. Real Madrid 52 (24), 4. Sevilla 48 (24)

Borítókép: Cristina Quicler / AFP